O nas

Smo mlada, neprofitna, nevladna organizacija, ustanovljena novembra 2015.

V njej delamo mladi, inovativni in izkušeni strokovnjaki.

Naša želja je sodelovati pri ohranjanju narave in spodbujati k prehodu v vzdržno in trajnostno upravljanje z njo.

Naš cilj je doseči spremembo v zavesti ljudi, da narava ni objekt našega izkoriščanja, temveč vrednota, ki nam omogoča preživetje. Zato moramo naravi znati prisluhniti in jo skrbno varovati.

Naša vizija je svet, v katerem bodo ljudje na vsakem koraku razumeli svoj vpliv na naravo, jo zato spoštovali in njene usluge izkoriščali trajnostno in po načelu vzdržnosti.


Polona Pengal

dr.Polona Pengal, univ.dipl.biol.

je naš inovativni vodja projektov in vseskozi polna energije, vsak trenutek izkoristi za oblikovanje raznovrstnih idej in ustvarjanje na različnih področjih življenja. Doktorica biologije, optimistka, navdušenka, ki verjame v timsko delo, je prava izbira za ekološke in okoljevarstvene raziskave. Ljubiteljica vode in podvodnega sveta, po srcu in duši borka za boljši jutri rib in drugih morskih in sladkovodnih živali.

Polona je 6 let nabirala izkušnje na Zavodu za ribištvo Slovenije, kjer je z delom pričela že kot študentka na Sladkovodnem oddelku. Sodelovala je pri terenskem delu ihtioloških raziskav in monitoringov, obdelavi podatkov ter pripravi poročil. Po diplomi se je zaposlila na Oddelku za morsko ribištvo, kjer je hitro napredovala in prevzemala različne naloge, od Vzorčenje prilova in zavržka v okviru CFP ter Nacionalnega monitoringa ribolovnih virov do zastopanja Slovenije v mednarodnih delovnih skupinah in telesih ter mentoriranja študentov na izmenjavi.
Polona je ob delu nadaljevala s študijem na Univerzi v Ljubljani in tako leta 2013 uspešno doktorirala na temo Vpliv marikulture na ribje združbe v Portoroškem ribolovnem rezervatu. Več o njenem delu si lahko ogledate na katerem od njenih javnih profilov:

EUROPASS
SICRIS
Research gate
LinkedIn
COBISS
Academia


Eva Horvat

Eva Horvat, mag. ekol. biod.

Eva je raziskovalka, ki na Zavodu REVIVO pomaga pri uresničevanju idej, raziskav, projektov in delavnic. Poznavanje ekologije in biodiverzitete je ob študiju utrjevala na številnih študentskih terenih in taborih po Sloveniji in drugod. Prvo morsko raziskavo za diplomsko nalogo je opravila iz ekologije morskega raka škardobola v Krajinskem parku Strunjan in Lazaretu. Za Krajinski park Sečoveljske soline in Aquarius Ljubljana d.o.o. je dve leti zapored opravila popis redke in zavarovane rastline, v tujini je spoznala kako zavržena plastika ogroža tjulne, pridobivala je izkušnje v določanju starosti morskih rib, kasneje pa tudi o identifikaciji pelagičnih morskih iker in larv. Na temo iker sardele in sardona v slovenskem morju je napisala tudi magistrsko nalogo. Pri projektu Ekološko stanje površinskih voda Agencije Republike Slovenije za okolje in prostor je prebirala vodne nevretenčarje, kasneje pa je preko krajšega prostovoljnega dela na projektu Odlov tujerodnih vrst - Tivoli pri Zavodu REVIVO spoznala še vodne vretenčarje – predvsem ribe. Dve leti je kot vodička skozi Univerzitetni Botanični vrt Ljubljana popeljala številne skupine ter skrbela za tropske rastline. Sodeluje pri popisih ptic, kačjih pastirjev in velikih zveri ter se udeležuje številnih izobraževanj. Njen življenjepis in reference si lahko ogledate tukaj in na spodnjih povezavah.

ResearchGate
LinkedIn


Ana Štefančič Kričej

Ana Štefančič Kričej, dipl. ekon. (UNI)

Ana je ekonomistka, ki na Zavodu REVIVO skrbi za administrativno podporo vodenju in izvajanju projektov ter delovanju inštituta. Svojo profesionalnost gradi na načrtovanju, organizaciji in izvedbi vseh vidikov projektov, pri čemer je posebej usmerjena v iskanje učinkovitih rešitev za kompleksne naloge. Njena strast do projektnega dela izhaja iz radovednosti in želje po soočanju z izzivi, kjer lahko pokaže svojo prilagodljivost in proaktivnost. V prostem času Ana rada pleše, igra odbojko in se dejavno vključuje v lokalno skupnost, še posebej pri delu z otroki in mladimi. Njeno delo v skupnosti je osredotočeno na spodbujanje zavesti o naravi in okoljskih vprašanjih, saj verjame, da lahko prav mlajše generacije pomembno prispevajo k trajnostnemu razvoju. Sodeluje pri različnih projektih, katerih cilj je približati otrokom pomen varovanja narave in odgovornega ravnanja z okoljem. Ana je tudi velika ljubiteljica potovanj in vedno, ko ji čas dopušča, išče priložnosti za odkrivanje novih krajev, kjer se lahko sprosti in uživa v naravi, še posebej na sončnih destinacijah. Rada sprejema nove izzive in raziskuje različne tipe projektov, saj verjame, da jo prav vsaka nova izkušnja obogati in pripravi na nove naloge v profesionalnem življenju. Njene reference si lahko ogledate na spodnjih povezavah.

LinkedIn


Damjan Habe

Damjan Habe, soc. ped.

Damjan je socialni pedagog. Kot zunanji sodelavec je pred leti priskočil na pomoč Inštitutu REVIVO pri oblikovanju izkustvenih delavnic za otroke. Sčasoma je razširil svoje delo na širok nabor dejavnosti, kot so moderiranje dogodkov, snemanje filmov, delo z deležniki in odnosi z javnostjo. Njegova strokovna pot je večinoma povezana z delom z otroki s posebnimi potrebami, predvsem na področju čustvenih in vedenjskih težav ter duševnih motenj. Delal je z otroki v mladinskih domovih, nazadnje kot svetovalec v osnovni šoli, hkrati pa je sodeloval z različnimi nevladnimi organizacijami. Nekaj let je bil predavatelj na Pedagoški fakulteti Univerze na Primorskem. S socialno pedagogiko se ukvarja že od srednje šole, danes pa to delo opravlja kot predavatelj in svetovalec. Trenutno raziskuje temo okoljske anksioznosti, kjer združuje ekologijo in duševno zdravje. Njegova ljubezen do narave se je začela že v mladosti, ko je bil aktiven v taborništvu. Je popotnik, planinec in lastnik dveh kanujev. Kadar nima dela z vodami, se s kanujem poda v rečne struge ali na morsko gladino. Trenutno na Inštitutu REVIVO opravlja vlogo koordinatorja za komunikacijo (Communication commissioner), kjer skrbi za odnose z različnimi deležniki, pripravo sporočil za medije in stike s strokovno in splošno javnostjo. Njegove reference si lahko ogledate na spodnjih povezavah.

LinkedIn


Žiga Tertinek

Žiga Tertinek, mag. ekol. biod.

Žiga je naš novi sodelavec, osredotočen na pomoč pri evropskih projektih in pripavo poročil. Je navdušenec nad vodnimi okolji. Prva študijska leta je posvetil botaniki, kasneje pa ga je povsem prevzelo podvodno življenje, predvsem raziskovanje vodnih nevretenčarjev. Njegova magistrska naloga je bila osredotočena na preučevanje pestrosti makrofitov in makroinvertebratov v stoječih vodah Dravskega polja. Kasneje se je udeležil Erasmus prakse v Čeških Budjejovicah, kjer je na Fakulteti za znanost sodeloval v raziskovalni skupini, specializirani za preučevanje vodnih nevretenčarjev.
Med študijem je pridobival izkušnje in znanje kot vodič v Botaničnem vrtu Univerze v Mariboru. Za podjetje Aquarius je izvajal monitoring dvoživk na različnih lokacijah po državi. S kolegi iz Društva študentov naravoslovja je sodeloval pri treh različnih projektih v Mariboru. Več let zapored se je udeleževal prostovoljnih akcij prenašanja dvoživk in sodeloval na številnih bioloških raziskovalnih taborih. Varovanje narave je zanj ena izmed najpomembnejših vrednot, še posebej se zavzema za ohranjanje vodnih habitatov, ki jih vidi kot najbolj ranljive dele narave.
Preden se je odločil za študij ekologije, je razmišljal o študiju meteorologije, saj ga je že od nekdaj zanimala klimatologija. Veliko svojega prostega časa namenja raziskovanju narave in rekreaciji. Ukvarja se z različnimi športi, kot so pohodništvo, tek, nogomet, tenis, rolanje, joga, smučanje in smučarski tek. Uživa v vseh letnih časih. Njegove reference si lahko ogledate na spodnjih povezavah.

ResearchGate
LinkedIn


Ema Breščak

Ema Breščak, MSc Conservation and Biodiversity

Ema je biologinja in raziskovalka, ki v Zavodu REVIVO začenja delo kot ekologinja. Po opravljenem diplomskem študiju Biologije na Biotehniški fakulteti, je zaključila magisterij na University of Exeter.
V času študija se je redno udeleževala terenov, študentskih raziskovalnih taborov in poletnih šol. Nekaj mesecev se je urila v raziskovalni skupini za eksperimentalno botaniko, pri prof. Dolenc Koce, kjer je tekom laboratorijske prakse raziskovala vpliv invazivnega japonskega dresnika na koreninske celice vrtne redkvice. Kasneje se je tekom magisterija specializirala na področju morske biologije, predvsem je raziskovala prehransko ekologijo morskih indikatorskih vrst. V sklopu magistrske naloge se je pod mentorstvom prof. Annette Broderick ukvarjala s prehrano glavate karete na Cipru in izsledke raziskave povezala z vplivom podnebnih sprememb in prilova na konkretno populacijo. Za raziskovalni center SPOT na Cipru je tudi kvantificirala prilov, sodelovala pri monitoringu odlaganja želvjih jajc na raziskovalnem področju Alagadi ter popisala tipe plastike v prebavilih orjaških črepah in glavatih karet. Vodila je strokovne in turistične obiskovalce raziskovalnega centra ter se tako navdušila nad predstavitvijo znanstvenih projektov javnosti. Kot etologinja je dva meseca delala v Centro Nacional de Reprodução de Lince-ibérico (CNRLI) v Silvesu na Portugalskem, kjer je spremljala gestacijsko obdobje samic Iberskega risa in razvoj mladičev. Trenutno tudi sodeluje v organizacijski ekipi raziskovalnega tabora Students for Rivers Camp. Njene reference si lahko ogledate na spodnji povezavi.


LinkedIn


Leja Bernard

Leja Bernard, komunikatorka

"Na svetu z omejenimi viri, ne moremo neomejeno trošiti in producirati." Ta misel je Lejo spremenila in zato je danes tu. Ne moremo le opazovati in reciklirati, za naravo moramo storiti še kaj več.

Po študiju kulturologije že 20 let dela v medijih. Sodelovala je pri mnogih informativnih, resničnostnih, zabavnih in drugih oddajah. Med vsemi jo je mogoče najbolj zaznamovala oddaja Štartaj Slovenija, kjer je ob spoznavanju veščin televizije in pripovedništva, spoznavala tudi trajnostno gospodarstvo. V teh letih je tudi spremljala mnoge ljudi za kamerami, jim pomagala nastopati pred kamerami in tudi po tem, ko so luči ugasnile. Naučila se je z ljudmi komunicirati v mirnih pa tudi zelo stresnih okoliščinah. In še vedno jo ljudje preprosto fascinirajo. Z njimi se pogosto ne strinja, jih pa lahko razume, kar je prineslo izobraževanje transakcijske analize. Rada je na vseh korakih televizijskih oddaj ali video vsebin - od ideje do trenutka, ko gledamo doma na kavču. Zanimivi so prav vsi pogovori o detajlih, ki jih gledalec sploh ne vidi, včasih težki dogovori in kompromisi, sporočila, objave, scena, nasmehi, koti snemanja, svetlobe in stiski rok na koncu. Leja prihaja s Koroške in kljub življenju v mestu želi ostati povezana z naravo, vodami, s hribi, rastlinami, živalmi in vrtnarjenjem. Njene reference si lahko ogledate na spodnji povezavi.


LinkedIn


Maja Hudej

Maja Hudej, MSc Wildlife Cons. Mgmt.

Maja se je pridružila širši ekipi ekologov, ki skrbijo za aktivnosti na različnih projektih. Dodiplomski študij varstva okolja in ekotehnologije je zaključila v Sloveniji in ker ni našla možnosti zaposlitve, se je podala v svet. Po treh letih opravljanja pisarniškega dela v Angliji je spoznala, da to ni njena življenjska kariera, saj jo je od nekdaj zanimala narava in svet živali, ter njihove interakcije. Odločila se je za magistrski študij “Wildlife and Conservation Management” v Walesu, ki ji je precej razširil obzorja in jo med drugim popeljal tudi v Južno Afriko. Po študiju se je podala v svet ekologije. Zadnja štiri leta se ukvarja s popisi netopirjev, jazbecev, vider, vodnih voluharjev, plazilcev in dvoživk v Walesu in Angliji – kar vključuje njej ljubo iskanje živalskih iztrebkov in drugih sledi, nastavljanje foto pasti in identificiranje rastlin. Izkušnje ima s pripravo okoljskih poročil za pridobitev gradbenih dovoljenj in s presojami vplivov na okolje.
Ker v prostem času najraje pleza, je združila prijetno s koristnim in opravila tečaj drevesnega plezanja. Tek, pohodništvo, in obisk koncertov so le še nekatere izmed aktivnosti, ki jih poskuša stisniti v dan, ki nima nikoli dovolj ur. Rada ima spoznavanje tujih kultur/ljudi in odkrivanje novih krajev, pa naj bo to preko oceana ali v domači vasi. Moje gorivo za vse to pa je - kava. Njene reference si lahko ogledate na spodnji povezavi.


LinkedIn

potocna postrv - Salmo trutta

Pomagajte naravi !

Kot nevladna organizacija so naše aktivnosti v veliki meri odvisne od podpore ljudi, ki jim ni vseeno za naravo. Pomagate nam lahko s prostovoljnim delom, donacijami, razširjanjem informacij,...

Želim pomagati.

Kontakt

Na nas se lahko obrnete preko navadne ali elektronske pošte, telefona ali pa izpolnite spodnji obrazec in odgovorili vam bomo v najkrajšem možnem času.

Zavod za ihtiološke in ekološke raziskave
Šmartno 172
2383 Šmartno pri Slovenj Gradcu
Slovenija

Zavod za ihtiološke in ekološke raziskave
Poslovna enota Ljubljana
Staretova ulica 1
1233 Dob
Slovenija

Tel.: 040 473 597
email: revivo@ozivimo.si
ID za DDV: SI 50862081
Matična številka: 6951287000
TRR: SI56 1010 0005 4739 714
Račun odprt pri banki: Intesa Sanpaolo Bank (Banka Koper)